Service Details Image

Klimatyzacja do ogrzewanie domu

Te dzisiejsze ceny paliw do ogrzewania domu... Zmuszają nas do szukania alternatywnych źródeł ciepła, ogrzewanie domu nie należy do najtańszych. Szczególnie, teraz kiedy wszystko idzie w górę, a my chcemy zaoszczędzić pieniądze na ogrzewaniu domu. Ostatnim czasy bardzo dużą popularność w sklepach mają: maty grzewcze, ogrzewanie elektryczne, promienniki podczerwieni czy pompy ciepła. Szczególnie te ostatnie są wyjątkowo drogie, mało tego są ciężko dostępne. Jest jednak jeszcze jedno super rozwiązanie do ogrzewania domu, znacznie tańsze, wygodniejsze w użytkowaniu i szybkie - kimatyzacja do ogrzewanie domu. Klimatyzacja jak wiadomo jest urządzeniem uniwersalnym, nie tylko chłodzi latem ale także ogrzeje nasz dom zimą, nawet w największe mrozy. Jak działa ogrzewanie klimatyzacją? Jakie ma zalety grzanie klimatyzacją w zimę? Jaki koszt poniesiemy za grzanie klimatyzacją? Klimatyzacje wykorzystujemy głównie podczas letnich upałów. W Polsce klimatyzacja stała się popularna dopiero od kilku lat, zaś w ciepłych krajach znane są od wielu, wielu lat. Klimatyzacja pomimo twierdzenia, że służy tylko do ochładzania domu latem, okazuje się, że świetnie radzą sobie jako alternatywne lub główne źródło ciepła.

U mnie dowiesz się jak działa klimatyzator do ogrzewania

  Jak działa klimatyzator z funkcją grzania?

  Nie każde klimatyzatory posiadają tak dobrą efektywność grzewczą chociażby, jak pompy ciepła. Jednak na rynku są modele, które świetnie sobie radzą z niskimi temperaturami i posiadają identyczne parametry jak najlepszej klasy pompy ciepła. Za właściwą pracę klimatyzacji i ogrzewanie klimatyzacją odpowiada umieszczony w niej kompresor. To on wpływa na efektywność a sama klimatyzacja to nic innego jak pompa ciepła typu powietrze-powietrze. Cała tajemnica polega na tym, że jednostka zewnętrzna zabiera ciepło z zewnątrz i przekazuje je za pomocą czynnika i jego kompresji do wnętrza naszego domu (w dużym uproszczeniu). Dokładnie tak, na dworze, podczas gdy mamy -22 klimatyzatory z funkcją grzania znajdują tam ciepło, które zabiera i przekazuje do naszego domu. Ta forma ogrzewania sprawdzi się nie tylko w jesieni, kiedy jest chłodno, a pieca nie opłaca się odpalać, ale także zimą. Nowa klimatyzacja z funkcją grzania została już tak przerobiona i dostosowana przez producentów, że świetnie sobie poradzą nawet w najgorsze mrozy. Podczas gdy ogrzewanie domu klimatyzacją jest jedyną formą naszego ogrzewania, nie warto w tym wypadku oszczędzać, jak wspominaliśmy wcześniej, niektóre modele radzą sobie z tym gorzej. W przypadku zainteresowania takim ogrzewaniem w duże mrozy należy wspomnieć o tym instalatorowi. Klimatyzacja ogrzewanie – jej zalety Przede wszystkim stosowanie ogrzewania klimatyzacją jest zdecydowanie bardziej ekonomiczne, kiedy chcemy cieszyć się przyjemnym ciepłem w domu podczas okresów przejściowych, szczególnie wiosną i jesienią. Zdecydowanie stosowanie klimatyzacji do ogrzewania domu jest bardzo ekonomiczne, wcześniej, zanim ceny były normalne, ogrzewanie klimatyzacją wychodziło lekko droższe, ale to były sumy marginalne. Każdy posiadacz klimatyzacji dogrzewał się jedynie jesienią lub w zimniejsze dni. Ponad to ogrzewanie klimatyzacją jest ekologiczne, nie trujemy atmosfery spalinami i nie musimy pilnować pieca czy ilości paliwa. Wszystkie dostępne na rynku klimatyzatory wyposażone zostały w specjalne filtry powietrza, dzięki czemu nasze powietrze w domu zostaje pozbawione wszelkich drobnoustrojów i kurzu. Dzięki takiemu zabiegowi mamy lepszą jakość powietrza, poprawione samopoczucie i humor.

  Ogrzewanie klimatyzacją a koszt jaki poniesiemy

  Koszta ogrzewania klimatyzacją dla każdego obiektu będą znacząco się różnić, w zależności od rodzaju pomieszczenia oraz jego wielkości. Bardzo ważna w tym wypadku jest także klasa energooszczędności naszego klimatyzatora, a także temperaturą, jaką ustawimy w domu. Bardzo duży wpływ na koszt, jaki wygeneruje klimatyzator, ma także wpływ ocieplenie naszego budynku, a dokładniej od tego, jak szybko ciepło ucieka z naszego domu, im więcej go ucieknie, tym więcej klimatyzacja bedzie musiała grzać. Jednak z całą pewnością twierdzimy, że dobrej jakości klimatyzator z odpowiednią klasą energooszczędności pozwoli nam taniej ogrzać nasz dom od tradycyjnych sposobów. Ogrzewanie klimatyzacją się opłaca? Koszta ogrzewania elektrycznego domu z całą pewnością są mniejsze względem ogrzewania tradycyjnego. Ponad to, klimatyzator z funkcją grzania pozwoli nagrzać nam pomieszczenia w zaledwie kilka minut. Koszty ogrzewania klimatyzacją, względem opalania węglem czy eko groszkiem, mogą być nawet o 60% niższe. Naszym zdaniem się opłaca, a jeżeli ktoś posiada fotowoltaikę, to nie ma nad czym gdybać!

Klimatyzacja do ogrzewania

 • Klimatyzacja multisplit
 • Klimatyzacja split
 • Klimatyzacja kanałowa
 • Ogrzewanie multisplit
 • Ogrzewanie split
 • Ogrzewanie kanałowe

Emil Klima

+48 790 807 829

Emil Klima

+48 790 807 829