serwis klimatyzacji

Serwis klimatyzacji Suwałki

Klimatyzacja jest urządzeniem, które jak wszystkie sprzęty domowe potrafi się popsuć. Wbrew temu, co ludzie mówią, że to się nie psuje, że to jest sprzęt, który działa wiecznie, nie czyściłem już 5 lat i dział... Niestety tak nie jest, fakt, potrafi działać bez usterki nawet i 20 lat, ale w końcu coś może się popsuć. A to, że klimatyzatory się psują, wiemy najlepiej : ) Najszybciej i najczęściej psują się klimatyzacje, które nie są doglądane, w szczególności te "zabite" nieodgrzybione i nieczyszczone. Dzieje się tak z powodu słabego przepływu powietrza, przez co kompresor pracuje ciężej, aby dostarczyć nam ciepło lub chłód i z biegiem czasu zwyczajnie się zaciera. Reasumując, regularny serwis klimatyzacji jest istotny dla jej długowieczności. Brak odgrzybienia klimatyzacji wpływa na nasze zdrowie, często słyszymy, że klimatyzacja to szkodnik, bo ktoś gdzieś kiedyś chorował, jak powiało... Tak działa właśnie nieserwisowana klimatyzacja.

Nie powinniśmy więc zapominać o regularny odgrzybianiu i serwisowaniu klimatyzacji, dzięki takiemu zabiegowi jesteśmy w stanie zminimalizować ryzyko usterki, ryzyko zachorowań, a także wykryć wczesne oznaki zużywających się elementów. Najczęściej dzwonią do nas Klienci z prośbą o naprawę starej klimatyzacji, po dotarciu na miejsce okazuje się, że klimatyzacja ma 14 lat i nikt nigdy do niej nie zaglądał, diagnoza? Wyciek, spalony bezpiecznik płyty głównej, jak długo ona stała bez gazu? Pakujemy się, zamawiamy płytę główną, po otrzymaniu części, szybki serwis podmiana płyty głównej, uszczelniamy wyciek, nabijamy gazu i klimatyzacja nadal martwa...

Zatarty kompresor, co w takim wypadku zrobi Klient? Klimatyzacja nie naprawiona, a inwestor więcej w klimatyzację pieniędzy nie chce inwestować, bo już się nie opłaca. Zostajemy z częściami, zmarnowanym czasem i bez wynagrodzenia. Wbrew pozorom nie jest łatwo zdiagnozować tak starą klimatyzację, o którą nikt nie dbał i w przypadku takich klimatyzacji zwyczajnie nie chcemy podejmować się naprawy, ponieważ klient uzna serwis za niekompetentny, wezwie inny serwis, który zrobi to samo i Klient ostatecznie podejmie decyzję o wymianie, ale już nie naszą firmę. Często naprawa klimatyzacji nie jest już opłacalna, jeżeli nie była wcześniej doglądana...

Serwis klimatyzacji, a zasadniczo to przegląd klimatyzacji, nie jest czymś bardzo drogim i warto takie przeglądy robić. Przeglądy klimatyzacji są niezbędne do utrzymania klimy w dobrej formie, zawsze gotowej do ciężkiej pracy, w najgorętsze dni. Naprawa klimatyzacji, jeśli klimatyzacja daje objawy awarii, dziwnie pracuje, słabo chłodzi lub w ogóle nie chce grzać to czas na serwis klimatyzacji, im wcześniej taki serwis przyjedzie, tym większa szansa na uratowanie klimatyzacji. Mała usterka naszej klimatyzacji może wywołać większą usterkę, co spowoduje większe koszta naprawy. O ile stare klimatyzacje nie sygnalizują nam bezpośrednio problemu na wyświetlaczu, to te nowe już tak. Najczęstsze komunikaty błędów::

Serwis klimatyzacji częste błędy

 • wyświetla komunikaty Ex
 • włącza się, nie chłodzi,
 • nie reaguje na włączanie,
 • leci woda po ścianie,
 • agregat wydaje dziwne dzwięki.

To są dość popularne sytuacje, jakie zgłaszają nam klienci, 90% z nich możemy naprawić od ręki, ale niektóre niestety mogą odwlec się w czasie. Usterki w przypadku kiedy klimatyzacja pracuje i się włącza są proste w diagnozie, w przypadku całkowicie martwej klimatyzacji taki serwis może już potrwać dłużej, z uwagi na czas zamówienia części.

Serwis klimatyzacji Emil Klima poradzi sobie z każdym problemem. Od długiego czasu specjalizujemy się zarówno w przeglądach urządzeń, jak i usuwaniu awarii, naprawiamy urządzenia każdego typu.

 • klimatyzacje typu split,
 • klimatyzacje typu multisplit,
 • klimatyzacje typu VRV, VRF,
 • kanałowe, kasetonowe oraz inne.
 • Nasz serwis

  • Klimatyzacja split,
  • Klimatyzacja multisplit,
  • Klimatyzacja VRV, VRF,

  Emil Klima

  +48 790 807 829

  Emil Klima

  +48 790 807 829